• pcmtu@traderha.com
  • @PCMTU_SUPPORT
  • LiveZilla Live Chat Software
مقدمات و مفاهیم فارکس

مقدمات و مفاهیم فارکس

تاریخ آغاز دوره جدید: روز 5 شنبه 17 بهمن 98

نحوه برگزاری:

این دوره بصورت آفلاین برگزار می‌شود. این درس شامل 3 جلسه است که طی 3 هفته متوالی برای دانشجویانی که ثبت‌نام کرده‌اند ارسال می‌شود و هر ویدئو تا ساعت 20 روزهایی که اطلاع‌رسانی می‌شود برای دانشجویان ارسال خواهد شد.

در قسمت وضعیت درس در نوار سمت راست همین صفحه به این نکته دقت کنید که در کدام دوره این درس ثبت‌نام می‌کنید تا بتوانید اخبار و اطلاعیه‌های این دوره را از سایت و کانال تلگرام دانشگاه پیگیری کنید و از زمان شروع برگزاری کلاس‌ها مطلع شوید.

لازم بذکر است کلاس‌ها پس از تکمیل ظرفیت برگزار می‌شوند بنابراین پس از ثبت‌نام درس، اخبار و اطلاعیه‌ها را از پایگاه‌هایی که در بالا ذکر شد پیگیری کنید تا از جزئیات برگزاری دوره مطلع شوید.

سرفصل مطالب:

در این درس سرفصل‌های زیر بصورت کامل آموزش داده می‌شوند:

انواع بازارهای مالی - آشنایی با انواع بازارهای مالی - تعریف فارکس - تاریخچه فارکس - دلایل تبادلات ارزی - فعالان بازار فارکس - مزایای فعالیت در بازار فارکس - مکان و زمان بازار فارکس - تعریف جفت ارز - نحوه نمادگذاری - معرفی ارزها و جفت ارزهای فعال‌تر - جفت ارزها - مفهوم ریاضی و ذاتی - مفهوم پوزیشن‌های خرید و فروش - نرخ‌ها و واحدهای ارزها -  حجم معاملات - تعریف لات - اسپرد یا کارمزد معاملات – کمیسیون - لوریج یا ضریب اهرمی -  محاسبات مارجین بر حسب لات و لوریج - ارزش هر پیپ - محاسبه سود و زیان معاملات - بهره شبانه - نحوه محاسبات - اکانت معاملاتی - افتتاح حساب و امور مالی - سکوی معاملات یا پلتفرم ترید - انواع معاملات در فارکس - مکانیزم ترید - تعیین حد سود و حد زیان - آشنایی با بخشهای مختلف پوزیشن - استاپ اوت - کال مارجین - بروکر یا کارگزار فارکس - Liquidity Providers (سرورهای مرکزی) - انتخاب بروکر - انواع روش‌های تحلیل - انواع بازارهای قابل معامله

توضیحات:

1.    این درس دارای پروژه و آزمون است. پروژه‌ها در انجمن تریدرها ارائه می‌شوند و راهنمای ارائه پروژه در کانال تلگرام دانشگاه قرار داده شده است. همینطور شما می‌توانید در مهلت مقرر سوالات آموزشی خود را در انجمن مربوطه مطرح کرده و پاسخ‌تان را از مدرس دریافت کنید.

2.    آزمون بصورت آنلاین برگزار می‌شود و لینک آزمون در زمانی که پیش از آن اطلاع‌رسانی می‌شود از طریق ایمیل برای دانشجویان ارسال می‌شود.

3.    این درس دارای 15 امتیاز پایه، 15 امتیاز برای ارائه پروژه و فعالیت در انجمن و 15 امتیاز برای آزمون است. امتیاز پایه، امتیازی است که به تمام دانشجویانی که درس را ثبت‌نام ‌کرده‌اند در زمان مشخص داده می‌شود و امتیاز پروژه، فعالیت در انجمن و شرکت در آزمون با توجه به عملکرد دانشجویان در این موارد محاسبه و اعطا می‌شود.

4.    لازم بذکر است ارسال پروژه و شرکت در آزمون برای گذراندن و پاس شدن در این درس الزامی است.

5.    پیش از مشاهده ویدئوهای این درس لازم و ضروری است که ابتدا در درس کار با سایت و کابین تریدری ثبت‌نام کرده و ویدئوی آن را مشاهده کنید.

اطلاعات درس

کد درس

وضعیت درس

مهلت ثبت نام

تاریخ ثبت

مدرس

ظرفیت

مدت زمان

پیش نیاز ها

بدون پیش نیاز

قیمت درس