• pcmtu@traderha.com
  • @PCMTU_SUPPORT
  • LiveZilla Live Chat Software
مقدمات و مفاهیم فارکس

مقدمات و مفاهیم فارکس

نحوه برگزاری: این درس شامل 3 جلسه است که ویدئوهای آن طی 3 هفته متوالی تا ساعت 20 روزی که در برنامه هفتگی اعلام و در جدول سمت راست همین صفحه درج شده برای دانشجویان دوره فعلی ارسال خواهد شد.

توجه توجه: در قسمت وضعیت درس در نوار سمت راست همین صفحه به این نکته دقت کنید که در کدام دوره این درس ثبت‌نام می‌کنید تا بتوانید اخبار و اطلاعیه‌های این دوره را از سایت و کانال تلگرام دانشگاه پیگیری کنید و از زمان شروع و برگزاری کلاس‌ها مطلع شوید. لازم بذکر است کلاس‌ها پس از تکمیل ظرفیت برگزار می‌شوند بنابراین پس از ثبت‌نام درس، اخبار و اطلاعیه‌ها را از پایگاه‌هایی که در بالا ذکر شد پیگیری کنید تا از جزئیات برگزاری دوره مطلع شوید.

پ.ن: تمامی مراحل این درس و سایر دروس دانشگاه از طریق ایمیل نیز به اطلاع شما خواهد رسید ضمنا حتما در کانال تلگرام رسمی دانشگاه عضو شوید تا از اخبار و اطلاعیه های دانشگاه مطلع باشید.

سرفصل مطالب: در این درس سرفصل‌های زیر بصورت کامل آموزش داده می‌شوند:

انواع بازارهای مالی - آشنایی با انواع بازارهای مالی - تعریف فارکس - تاریخچه فارکس - دلایل تبادلات ارزی - فعالان بازار فارکس - مزایای فعالیت در بازار فارکس - مکان و زمان بازار فارکس - تعریف جفت ارز - نحوه نمادگذاری - معرفی ارزها و جفت ارزهای فعال‌تر - جفت ارزها - مفهوم ریاضی و ذاتی - مفهوم پوزیشن‌های خرید و فروش - نرخ‌ها و واحدهای ارزها -  حجم معاملات - تعریف لات - اسپرد یا کارمزد معاملات – کمیسیون - لوریج یا ضریب اهرمی -  محاسبات مارجین بر حسب لات و لوریج - ارزش هر پیپ - محاسبه سود و زیان معاملات - بهره شبانه - نحوه محاسبات - اکانت معاملاتی - افتتاح حساب و امور مالی - سکوی معاملات یا پلتفرم ترید - انواع معاملات در فارکس - مکانیزم ترید - تعیین حد سود و حد زیان - آشنایی با بخشهای مختلف پوزیشن - استاپ اوت - کال مارجین - بروکر یا کارگزار فارکس - Liquidity Providers (سرورهای مرکزی) - انتخاب بروکر - انواع روش‌های تحلیل - انواع بازارهای قابل معامله

 توضیحات مهم:

1.    این درس دارای پروژه و آزمون است. پروژه‌ها در انجمن تریدرها ارائه می‌شوند و راهنمای ارائه پروژه در کانال تلگرام دانشگاه قرار داده شده است. همینطور شما می‌توانید در مهلت مقرر سوالات آموزشی خود را در انجمن مربوطه مطرح کرده و پاسخ‌تان را از مدرس دریافت کنید. آزمون بصورت آنلاین برگزار می‌شود و لینک آزمون در زمانی که پیش از آن اطلاع‌رسانی می‌شود از طریق ایمیل برای دانشجویان ارسال می‌شود.

2.    این درس دارای 15 امتیاز پایه، 15 امتیاز برای ارائه پروژه و فعالیت در انجمن و 15 امتیاز برای آزمون است. امتیاز پایه، امتیازی است که به تمام دانشجویانی که درس را ثبت‌نام ‌کرده‌اند در زمان مشخص (7 روز بعد از جلسه آخر) داده می‌شود و امتیاز پروژه، فعالیت در انجمن و شرکت در آزمون با توجه به عملکرد دانشجویان در این موارد محاسبه و اعطا می‌شود.

3.    لازم بذکر است ارسال پروژه مناسب و کسب نمره لازم در آزمون برای گذراندن و پاس شدن در این درس الزامی است.

4.    پیش از مشاهده ویدئوهای این درس لازم و ضروری است که ابتدا در درس کار با سایت و کابین تریدری ثبت‌نام کرده و ویدئوی آن را مشاهده و فایلهایش را مطالعه کنید.

اطلاعات درس

کد درس

وضعیت درس

مهلت ثبت نام

تاریخ ثبت

مدرس

ظرفیت

مدت زمان

زمان شروع کلاس

پیش نیاز ها

بدون پیش نیاز

قیمت درس